19 F stransky R42 2013
19 F stransky R42 2013 • Autor: Respekt

 

Narodili se pouhé dva roky po vzniku České republiky, je jich necelých sto tisíc a někteří z nich si odbyli premiéru už v lednu při boji o křeslo prezidenta. To hlavní je ale čeká až příští týden: jsou to oni, kdo by mohl rozhodnout nadcházející předčasné volby. Před třemi lety totiž činil rozdíl mezi první ČSSD a druhou ODS právě necelých sto tisíc. O to zajímavější je fakt, že toho o nich vlastně moc nevíme. Co si tedy myslí nejmladší generace českých voličů o politice a o politicích? A co by se podle ní mělo v této zemi změnit?

Spíš jít na ryby

Petr Smítka je rozhodnutý nevolit. Vyučený truhlář si právě dodělává nástavbu pro podnikatele na kutnohorské odborné škole a potom chce založit firmu. Ovlivňování toho, jaké budou v Česku daně a další podmínky pro byznys, prý však raději nechá na jiných. „Daním nebo školnému jsem nikdy nerozuměl – a ani nemám tu potřebu, politika mě nebaví,“ říká vytáhlý blonďák v džínách a mikině. Navzdory této vlažnosti nicméně věří ve stávající politický systém postavený na parlamentních volbách. „Je to tak nejspravedlivější, jen mi přijdou všechny ty strany stejné – a víc se pídit po rozdílech mezi nimi mě nebaví,“ dodává. „Volit půjde určitě dost ostatních, tak ať to rozhodnou oni.“

14. - 20. října 2013, č. 42/13
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

14. - 20. října 2013, č. 42/13
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte