Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Společnost, Trendy

Metrosexuál is dead

77 sloupek www style com R08 2012 • Autor: Respekt
77 sloupek www style com R08 2012 • Autor: Respekt

Módní policie hlásí a informuje: skončil. Metrosexuál is dead. Píší to aspoň kolegyně módní policistky ze světového tisku, které poctivě pátraly na módních přehlídkách na týdnech módy. Udepiloval se k smrti, krémy proti vráskám ho definitivně vyhladily. Nový hrdina je voják, lovec, motorkář, venkovský vikomt, jednoduše divoch. Mužům se vrátila síla a mužnost, píší módní policistky, a zdá se, že si od toho leccos slibují.

Hojně se diskutuje například pánská kolekce Dior Homme na týdnu módy v Paříži. Byla celá v barvě, kterou návrhář Kris van Assche nazývá důstojnická zeleň, a skládá se z oděvů vhodných do zákopů první, druhé i atomové války, pro kterou jsou modelové vybaveni příhodnou pogumovanou khaki pláštěnkou. Také další módní domy přinesly kalhoty se šlemi, bundy s kapsami, tvídová saka, pevnou obuv, prostě rekvizity pro chlapa, co se nebojí kousnutí od polární lišky ani od angorského svetru. Metrosexuál by se v takovém uškrábal ještě na catwalku.

Za tuzemskou módní policii hodnotíme tento trend s opatrným optimismem. A tajně sníme, že by se Česko konečně mohlo stát módním tahounem. V zemi bratří Nedvědů totiž metrosexuál nikdy skutečně nezdomácněl. Většina populace vychází z domu v přestrojení za horolezce a čištění bot a nehtů se prozatím plně nevžilo. Proto lze očekávat, že nový trend se tu…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Autor: nemec

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.