Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Co si voliči zaslouží

Proč by Spojené státy mohly zažít skvělou prezidentskou kampaň

Fareed Zakaria • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer
Fareed Zakaria • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer

Americká předvolební kampaň je tak zahlcená útoky a protiútoky týmů Baracka Obamy a Mitta Romneyho, až je snadné zapomenout, že ve hře jsou i závažné otázky. To je velká chyba, protože lomoz zbraní přehlušuje důležitou ideologickou debatu o americké budoucnosti, kterou bychom měli vést především.

Kus pravdy

Vzájemné útoky jsou zřejmě nevyhnutelné. Buďme k sobě ale upřímní: většinou se nezakládají na pravdě nebo jsou nepodstatné. Ať je v dokumentech formálně uvedeno cokoli, Mitt Romney od února 1999 společnost Bain Capital skutečně neřídil. (To tvrdí Obamův tým – pozn. Respektu.) A i kdyby tomu tak bylo, převádění pracovních míst do zahraničí kvůli snížení nákladů jinak krachujících společností není zavrženíhodné chování, je to způsob, jak efektivně řídit firmu. Navrhuje snad prezident Obama zavedení ochranných tarifů, abychom této praxi v budoucnu zabránili? Na druhou stranu Romneyho nedávné obvinění prezidenta z toho, že rozdává vládní dotace svým politickým příznivcům, bylo tak překroucené, že mu The Washington Post ve své tradiční rubrice ověřující fakta udělil známku nejvyššího stupně lži – čtyři Pinocchiovy dlouhé nosy.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.