Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Společnost, Trendy

Jarní horečka paní Dity

77 sloupek cudlin R12 2012 • Autor: Respekt
77 sloupek cudlin R12 2012 • Autor: Respekt

Milé čtenářky našeho magazínu pro radost a pohodu moderní ženy, jaro je tu. A my bychom vám tento první jarní týden rádi zpříjemnili nějakým tím jarním čtením. Váhali jsme mezi jarním úklidem, jarním outfitem a jarním ječmenem, ale prý jste letos zjara nějak grogy, a tak se spolu trošku pověnujeme jarní únavě. Jarní únava se nosí a bude nosit a vy máte stále dost zvídavých otázek.

Paní Eva se ptá: Existuje jarní únava, anebo si ten můj blbec jako obvykle něco vymyslel? Milá Evo, ano, jarní únava existuje. Detaily byste nepochopila, ale zjednodušeně je to způsobeno tím, že se tělo přizpůsobuje změnám v přírodě. Když bylo chladno a málo světla, zvýšila se tělesná teplota, krevní tlak se snížil a tělo produkovalo více hormonu melatoninu, který způsobuje spánek. Když je však více světla a tepla, tělo se musí přizpůsobit zase na druhou stranu, z toho přechodu ta únava. Produkce melatoninu se utlumí, zato se zvýší produkce serotoninu, tzv. hormonu
štěstí. Je proto docela možné, že vás váš partner na chvíli přestane iritovat.

Věra se na nás obrátila s tímto dotazem: Co se dá dělat proti jarní únavě? Věrko, jezte ovoce a zeleninu, ovšem nepřežeňte to, ať vám není zle. Pokud je náhodou čím, tak se sluňte. A hlavně, myslete pozitivně, problémy hoďte za hlavu, hýčkejte se, udělejte si radost a kupte si nějakou…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.