74varianta_R07_2011_n.jpg
74varianta_R07_2011_n.jpg

74varianta_R07_2011_s.jpg
74varianta_R07_2011_s.jpg
Pro fanoušky vědecko-fantastických filmů je představa, že kontrolují celý svůj příbytek z jednoho místa, nesporně velmi lákavá. Široká nabídka těchto systémů je přitom na trhu už dnes. Inteligentní dům (či byt) se stává skutečností.

Pokud je domácnost vybavena příslušnou infrastrukturou, tedy například sítí kabelů, je pouze na fantazii uživatele, co se stane po stisku tlačítka na centrálním ovládacím panelu. Elektronicky lze řídit prakticky všechno – osvětlení, vytápění, různé spotřebiče, žaluzie… Z mobilního telefonu s přístupem k systému ve vaší domácnosti lze přes internet či síť GSM zapnout pračku (inteligentní pračky a další spotřebiče, které to umožňují, se obvykle označují jako „IP ready“; na český trh by se první z nich měly dostat již v letošním roce).

Pomocí kamer můžete kontrolovat svůj majetek přímo z dovolené na pláži tisíce kilometrů vzdálené. Jste-li doma, snadno a rychle přizpůsobíte příbytek tomu, co zrovna chcete dělat: změníte osvětlení, zapnete domácí kino, hudbu v různých částech obytných prostor či vyhřívání bazénu. Možností je nepřeberně mnoho.

 

Nesvítit zbytečně

Většina těchto vymožeností funguje jako stavebnice, jejíž kostičky lze různě kombinovat. Stisknutím tlačítka „odcházím z domu“ můžete dát současně příkaz třeba žaluziím, osvětlení, vytápění, zámkům a kamerám, aby se této…

2011_obalka_R07
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R07
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte