17A_R46_2011_n.jpg
17A_R46_2011_n.jpg • Autor: Respekt

DESPEKT

Střet zájmů s dohrou

Čeští europoslanci Miroslav Ouzký a Milan Cabrnoch (oba ODS) mají čich na dobré investice – oba dříve zakoupili akcie firmy IZIP, která dnes v Česku provozuje elektronické zdravotní knížky. V europarlamentu to však nepřiznali, přestože ve zdravotnickém výboru rozhodovali o věcech, které se právě IZIP bezprostředně týkají. Střet zájmů má nelichotivou dohru. Právě kvůli Cabrnochovi a Ouzkému se aktuálně v Bruselu připravují přísnější pravidla pro majetková přiznání.

RESPEKT

Fotbalista s velkým „F“

Ještě nedávno zářil ve slavném londýnském klubu Westham United. Pak ale přišly zdravotní potíže a dnes, po komplikované léčbě, hraje Petr Mikolanda obyčejnou českou divizi. To, že je stále velkým fotbalistou, nicméně prokázal při posledním utkání. Poté, co sudí odpískal penaltu ve prospěch jeho týmu, přiznal se Mikolanda, že rukou zahrál on, a nikoli soupeř. „Nenapadlo mě se nepřiznat,“ trval na férovém chování před spoluhráči, přestože to znamenalo i následnou prohru jeho týmu.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte