Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Respekt • Despekt

RESPEKT - DESPEKT


 

RESPEKT

Most: chudí platí příliš

Mostecký magistrát si udělal průzkum, kolik platí za nájem lidé závislí na dávkách a kolik ostatní. Zjistil, že například běžné nájemné za tři plus jedna na sídlišti je šest tisíc korun, po chudých majitelé domů chtějí dvakrát tolik. Kalkulují s tím, že to tito lidé zaplatí, protože dostanou od státu na bydlení přidáno. „Je to podnikání na úkor státu,“ řekl náměstek mosteckého primátora Luboš Pitín. Své zjištění poslal magistrát na ministerstvo práce.

 

DESPEKT

Křeslo pro Topolánka

Bývalý český premiér Mirek Topolánek se stal předsedou dozorčí rady v Elektrárnách Opatovice, patřící holdingu EPH. Donedávna neznámá firma EPH je dnes jednou z nejvýraznějších energetických firem v zemi, k vyšvihnutí jí přitom právě za Topolánkovy éry pomohlo několik obchodů s politiky ovládaným ČEZ. Manažerské křeslo pro bývalého premiéra tak působí jako promyšlená odměna.

 

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte