17A_R04_2011_n.jpg
17A_R04_2011_n.jpg

Je sotva osm měsíců od voleb a vláda „škrtů a rozpočtové odpovědnosti“ vypadá spíš jako vláda hroznů hněvu. Její členové si vyměňují přes média jedovaté vzkazy, někdejší odhodlanost k reformám je ta tam. Přestože kabinet má historickou většinu ve sněmovně, už získal přívlastek slabý. To všechno na začátku roku, kdy má mít vláda nejvíc energie, protože do parlamentu mají odejít a také se tam schválit rozhodující zákony k penzijní, zdravotní a protikorupční reformě. Je ještě Nečasův kabinet schopný ten slíbený a v „kroužkovací revoluci“ voliči vyžádaný úklid provést?

 

17A_R04_2011_s.jpg
17A_R04_2011_s.jpg
Pozvání, které nepřišlo

Počátek problémů má jasné jméno: Pavel Drobil. Odhalení možných příprav na defraudaci veřejných peněz do kasy ODS z fondu podřízeného dnes už bývalému ministru životního prostředí způsobilo v kabinetu velký rozkol. Věci veřejné, nejmenší strana z koaliční trojky, dokonce váhaly s podporou vlády při opozicí vyvolaném hlasování o nedůvěře. A když později vyšlo najevo, že vůdčí osobnost VV a jejich místopředseda Vít Bárta o skandálních odhaleních na fondu věděl s předstihem, propadl premiér Petr Nečas podezření, k jakým všem informacím má Bárta přístup. A pak přišel případ údajného sledování politiků ODS bezpečnostní agenturou ABL, kterou Bárta do jmenování ministrem dopravy vlastnil a prodal ji svému bratrovi. Nečasovy obavy ještě vzrostly.…

2011_obalka_R04
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R04
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte