59B_cudlin_R04_2011_n.jpg
59B_cudlin_R04_2011_n.jpg

59B_cudlin_R04_2011_s.jpg
59B_cudlin_R04_2011_s.jpg
Dvoumetrový čahoun v tmavém taláru vykřikuje se šíleným jasem v očích apokalyptická hesla. Lunatického panikáře s Biblí v ruce periodicky pacifikují omaskáčovaní ozbrojenci se zdravotnickými páskami. Právě vrcholí večerní špička a cestující ve vestibulu stanice metra Nové Butovice se vášnivě dohadují, co tahle performance znamená. Tím spíš, že z vagonů vystupuje nápadně velké množství lidí, jejichž outfit prozrazuje, že se rozhodně nevracejí z práce: kostkované košile, kožené bundy a jiné propriety, které vládly v 70. letech. Je začátek ledna a my sledujeme návštěvníky už třetího tajného filmového představení českého projektu Cinema Royal. Jeho účastníci se na Facebooku dozvěděli jisté indicie: například doporučený dress code nebo odkazy na blíže nespecifikovanou katastrofu spojenou s infekcí. Místo konání a promítaný film – pro klasické diváky poměrně klíčové informace – zůstávají až do poslední chvíle v tajnosti.

Bystřejší ovšem leccos tuší už ve chvíli, kdy je vojenská hlídka provádí zamořeným územím, kde se v podchodu malátně potácejí napudrované zombie a přes silnici svítí nápis nákupního centra Galerie Butovice. Organizátoři, kteří se rekrutují z trojice spřátelených pražských kin Aero, Světozor a Oko, trefně pracují s místem akce: dnes se totiž promítá kultovní horor a antikonzumní satira Úsvit mrtvých a sálem bude vyprázdněný hypermarket. Odvázaná party, na niž si našlo…

2011_obalka_R04
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R04
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte