Pavel Jungwirth
Pavel Jungwirth • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer

Na mém pracovním stole leží nejméně dvě desítky rozpracovaných vědeckých projektů. Některé spějí k publikaci v odborném časopise, jiné se ale příliš nehýbají z místa. Všechny vznikly v rámci mezinárodní spolupráce a někde se zasekly, ať už v cizině nebo u mne. Dřív mě takový stav znervózňoval, ale dnes již vím, že si s kolegy nakonec vyměníme několik dlouhých telefonických hovorů nebo se na pár dní sejdeme a dotáhneme vzpírající se projekt do konce. Z loňska mi ale na stole zbyla složka, se kterou si pořád nevím rady.

Pavel Jungwirth
Pavel Jungwirth • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer
Proč se mi nedaří pohnout s projektem, jejž jsem dával dohromady s izraelskou kolegyní Viktorií Buch, když jde o pozůstatek jedné z nejlepších spoluprací, které jsem kdy měl? Nešlo by zvednout telefon nebo vyrazit do Jeruzaléma a práci dokončit? Bohužel, tam, kde dnes Viktorie přebývá, telefony neberou a cestovat lze jen jedním směrem. Nedávno totiž po dlouhém boji podlehla rakovině.

S některými zahraničními kolegy jde striktně o práci, s jinými i o něco navíc. Viktorie, kterou jsem potkal během svého studia na Hebrejské univerzitě před patnácti lety, patřila do té druhé skupiny. Povoláním byla chemik, duší bojovník za lidská práva a v obojím byla natolik výjimečná, že jsme jí s trochou nadsázky říkali Královna Viktorie. Patřila k hrstce izraelských intelektuálů, kteří ani v nejhorších časech nepodlehli strachu ani propagandě. Místo toho v internetovém Časopise o…

2010_obalka_R09
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R09
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte