Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Politika

Nečas v říši divů

Půjde-li premiér proti svým korupčníkům, riskuje kůži. Pokud je nechá být, přijde o ni.

Česko zatím takových lidí moc nemá. Libor Michálek nahlédl zblízka do toho, jak se tady na nejvyšších místech peče korupce, a rozhodl se o tom bez ohledu na rizika mluvit. Přitom jde o hodně: jeden ministr už přišel o místo, zpochybněná je nejsilnější vládní strana a vlastně i vláda včetně premiéra. Michálkovi protivníci navzdory drtivým důkazům v podobě nahrávek všechno popírají nebo se před novináři schovávají. Zatím lze tedy celý příběh zrekonstruovat hlavně podle Michálkova vyprávění. Jednostranný popis má samozřejmě své vady na kráse, při odhalování korupce ale bývá normální, že se nelze opřít o zástup spolehlivých svědků. Přesto si – na základě zkušenosti ze setkání, dostupných indicií a referencí o Liboru Michálkovi, které Respekt udělal – dovolujeme tvrdit, že příběh zatím vypadá poměrně přesvědčivě.

V úžasu jsem seděl a poslouchal

Když Liboru Michálkovi zazvonil letos začátkem července mobil a na displeji se objevilo jméno Martina Knetiga, nebylo na tom nic překvapivého. Oba muži se znali přes deset let, tykali si, rádi spolu pracovně debatovali, mají za sebou společné obědy, Michálek nosil Knetigovi křesťanské knížky, Knetig pozval Michálka na oslavu narození své dcery. Původem matematik, přesvědčený evangelík, profesní přední český expert na fungování finančních fondů Michálek měl pro Knetiga slabost: znal ho jako špičkového…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 53 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 53 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.