69_R49_2010_n.jpg
69_R49_2010_n.jpg

Maxi je nová mini. Místo extrémně krátkých sukní se nosí extrémně dlouhé. A to je dobře, protože zima je tuhá. A odhalená kolena se v této zimě podobají teplotou i vzhledem chlazenému brojlerovi, což není pro jejich majitelku nejlepší vizitka.

Ani s maxi to ale není úplně jednoduché. Módní blogeři i žurnalisté až příliš často zdůrazňují, že to je výzva, což jinými slovy znamená, že zase tak hezké maxisukně nejsou. A že majitelka se musí dost snažit, aby okolí uvěřilo, že jsou. Zabývají se tím i seriózní listy, třeba anglický Independent upozorňuje se vší vážností na riziko, že „dlouhé sukně konotují naivitu a nevkusnou nastrojenost, takže je snadné v nich vypadat jako vesnická nána“. Internet je také plný rad, jak se s riziky vyrovnat. Například: „nepřežeňte to s kanýrky, ať nejste jako tetiččina záclona“ či zase „nebuďte jako jeptišky“ anebo „spíš než boho buďte grunge“, což není snadné pochopit, natož udělat. Všechny ty články jsou doprovozeny fotkou nějaké té Gwyneth Paltrow nebo Kate Moss, která má ovšem za sebou tolik flámů, že stěží může vypadat jako jeptiška. Dále je v každém článku ujištění, že ženy, které maxisukni zvládnou, budou ženštější a romantičtější než kdy dřív.

69_R49_2010_s.jpg
69_R49_2010_s.jpg
Což ovšem kontrastuje s výrokem: „V maxisukni vypadá každá žena jako předpotopní slon.“ Ten pochází z petiční akce proti dlouhým…

2010_obalka_R49
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R49
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1252

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte