Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Tvář

Nový život Nové scény

Pod vedením Štěpána Kubišty se čtvrtý prostor Národního divadla proměňuje v živý organismus

60A_R48_2010_n.jpg
60A_R48_2010_n.jpg

Budova Nové scény Národního divadla nechává málokoho chladným, část lidí na ni pohlíží jako na bezduchý příklad socialistického brutalismu, a jiná ji obdivuje. Málokdo ji ale zná zevnitř. Posledních téměř dvacet let totiž Novou scénu spravovala Laterna magika, na jejíž představení nebylo možné se dostat (často byla vyprodána cestovním kancelářím) a později její renomé začalo mírně uvadat, zatímco ceny za jednotlivá představení zůstaly stejné. Od letošního ledna, kdy se Nová scéna vrátila pod správu Národního divadla, však prošla radikální proměnou.

60A_R48_2010_s.jpg
60A_R48_2010_s.jpg
Její fasáda složená z „obrazovek“ skláře Stanislava Libenského ožila několika světelnými a videoartovými projekcemi, ve druhém patře byla otevřena příjemná kavárna NONA, v mezipatře funguje malá videoartová galerie a ve čtvrtém poschodí vznikl na místě bývalého foyer další improvizovaný divadelní prostor. Nejviditelnější změnou je pak asi oživení piazzetty mezi budovou Nové scény a Národního divadla, kde se pravidelně pořádají fotografické výstavy, odehrálo se tu několik koncertů a v létě tu byl v rámci Pikniku Nové scény (jako výsledek akce Městské zásahy) položen trávníkový koberec, na kterém se Pražané mohli povalovat, spát nebo si číst.

Za tím vším stojí nové vedení Nové scény v čele s ředitelem Štěpánem Kubištou. Původním vzděláním je divadelní producent, ale je také členem divadelního spolku Havranprkno a kapely Banana…

2010_obalka_R48
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R48
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte