0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Eseje21. 11. 20104 minuty

Google, Bůh a pes

Vášnivě navštěvuji internetová fóra a hledám Boží poselství

Kdosi jednou řekl, že Bůh je chybná informace, kdosi jiný zase, že Bůh je Google. Dlouho jsem věřila tomu prvnímu, v posledním čase se blížím spíše k druhému.

Reklama

Bůh je vševědoucí, všudypřítomný a neviditelný. Ale – všimněte si – to je Google taky!

Flagelantka

V posledním čase se cítím v tomto religiózním ohledu podvedená. Chodím do postele pozdě, ráno brzo vstávám a surfuji po internetu jak posedlá, protože má hladová duše hledá metafyzické přílohy, božské vitaminy.

Listuji všemi možnými novinami, americkými, makedonskými, anglickými, srbskými, německými, francouzskými… Všude to samé menu, ty samé zprávy, stejné obrazy.

Už jsem doslova závislá a jako denní dávka mi to už nestačí. Surfuji horizontálně a vertikálně, na východ a na západ, od severního pólu k jižnímu, všude narážím na totéž samé prázdno, tu samou hojnost. Je možné, že právě nadbytek informací plodí tak katastrofální deficit?
S vášní navštěvuji internetová fóra: zda se v nich neukrývají Boží poselství mezi řádky napsanými pilnými lidmi, kteří se zabývají háčkováním, pletením gobelínů, tarotovými kartami a bůhvíčím ještě.

Nedávno jsem zabloudila na webovou stránku podvodní gymnastiky. Ale ani pod vodou žádná metafyzika nebyla.

Z obrazovky počítače ke mně neustále prosakují informace od Shakespeara přes Tutanchamona, Seinfelda a Sarkozyho, dovolené v Thajsku,…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc