40-kom2_n.jpg
40-kom2_n.jpg

Svoboda je opět ohrožena! Mešity raší na každém rohu, ulicemi se promenují tisíce zahalených žen, na vepřovém koleni aby si člověk pochutnával raději doma. Tak nešťastná a hlavně nesvobodná je budoucnost Evropy.

40-kom2_s.jpg
40-kom2_s.jpg
Jen málokdo má odvahu postavit se ideologii politické korektnosti a pojmenovat věci tak, jak to dělá Geert Wilders. Nebojí se říct, že „islám je nový totalitarismus“, že jde o „fašistickou ideologii“. A pozor, tato „retardovaná kultura“ je už i za našimi západními hranicemi: „Německo plné mešit a zahalených žen už není Německem Goetha, Schillera, Heineho, Bacha a Mendelssohna,“ prohlásil Wilders, tento bojovník za svobodu našich dětí, nedávno v Berlíně. Přijel tam podpořit vznik německé pobočky evropské internacionály za boj proti muslimskému nebezpečí – nazývá ji „mezinárodní aliance svobody“.

Právě „svoboda“ jako by se stávala nejoblíbenější hodnotou evropských populistů a xenofobů. Geert Wilders na ni nezapomněl ani minulý týden, kdy stanul v Haagu před soudem kvůli údajnému podněcování rasové nesnášenlivosti. „Se mnou je souzena i svoboda projevu jednoho a půl milionu Nizozemců (jeho voličů, pozn. autor). Demokracie potřebuje svobodnou otevřenou diskusi, a to právě v kontroverzních otázkách,“ prohlásil plavovlasý mučedník a předseda Strany pro svobodu, třetí…

2010_obalka_R41
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R41
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Tomáš Lindner

redaktor, zahraničí

lindner tomas
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1668

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte