storchova_80.jpg
storchova_80.jpg • Autor: Respekt

Revitalizace centra obce je tématem, které oslovilo řadu radnic. Není divu. Nedá se moc zkazit a spřátelené stavební firmy také neprotestují. Pokud se občanům něco nelíbí, lze poukázat na rozdílný vkus. Jiné projekty, například kanalizace, vyžadují mnohem více času a energie. A výsledek je nakonec skryt pod zemí. Pokud se však kanalizace nepovede, bude to nejenom dobře vidět, ale především dosti cítit. Proto je před volbami jednodušší pokrývat náměstí i návsi dlažbou z ušlechtilého kamene, třeba čediče, který je tvrdý, obtížně zpracovatelný a za mokra kluzký. Pokud bude v den voleb pršet, cesta voličů k urnám se změní v malé dobrodružství. Avšak občané by se měli nad aktivitou svých radnic zamyslet i pod paprsky babího léta. Vždyť Evropská unie není Oslíčku, otřes se a do fondů přispíváme ze svých daní. Cílem přece není utratit co nejvíce peněz z fondů EU, ale smysluplně vylepšit život obce!

storchova.jpg
storchova.jpg • Autor: Respekt
Naší vsí protéká potok, podle něj vede klidná pěšinka. Je však obtížné se k ní dostat prudkým svahem. Obec tu položila tři betonové stupínky, ale stále zbývá kus strmého terénu. Po dvou letech čekání na dokončení schůdků jsem se začala pídit po příčinách ustrnutí této jednoduché stavby. Hlavním důvodem je prý Brusel. Nevěřila jsem svým uším, když mi pan starosta sděloval, že je třeba vyčkat na udělení grantu EU. To budou úředníci z Bruselu řešit naše schůdky k potoku? Prý ano, a nejen je. Naplánuje se také…

2010_obalka_R41
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R41
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte