73A_R39_2010_n.jpg
73A_R39_2010_n.jpg

73A_R39_2010_s.jpg
73A_R39_2010_s.jpg
Probouzím se kolem poledne. Sucho v ústech mě nutí jít si pro velkou sklenici vody, podle doporučení jednoho bulváru (přiznávám, babička je pravidelná čtenářka) nejlepší recept na ranní kocovinu. Ano, včera jsme se spolubydlícími trochu (více) popili. Po příjezdu z rodného Zlína jsme přece museli „zkolaudovat“ náš nový studentský byt v Brně-Bohunicích, nedaleko nového univerzitního kampusu.

Je 20. září, mě a mé čtyři spolubydlící (dvě slečny a dva mládence) dnes čeká první školní den na naší nové alma mater – Masarykově univerzitě. Na bytě jsme zbyli již jen dva, studenti humanitních oborů, ostatní spolubydlící – medici – jsou už ve škole (člověk musí vědět, jaký obor si vybrat, aby měl školu od pondělí do středy).

Brzy dostávám hlad, do první přednášky je daleko, a tak se vydávám do výše popsaného kampusu. Konečně poznávám „pravé“ menza jídlo. Pochutina deklarovaná jako kuřecí hamburger s oblohou (35 Kč, tož nekup to!?) se ukázala jako gumový „tuponož“ bez housky s pár suchými věcmi okolo (prý hranolky). Enjoy your meal! :)

Před první přednáškou se setkávám s mojí spolužačkou ze střední školy. Nestihla si koupit průkaz na MHD, tzv. šalinkartu, a tak se vydáváme na brněnský dopravní podnik. Při přiblížení k budově nás překvapuje dlouhý zástup nějakých turistů. Brzy pochopíme realitu. Nejsou to turisté, ale obrovská řada…

I_obalka.indd
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka.indd
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte