57A_mala_cudlin_R38_2010_n.jpg
57A_mala_cudlin_R38_2010_n.jpg

Dvojice figurantů – humanoidních bytostí – odkládá vibrační pásy z kritických partií. Ona z boků, on z břicha. Mechanicky jako roboti se přesouvají směrem k záchodovým mísám, zatímco komisní hlas mentora etikety vypočítává pozitiva hydrokolonové terapie a klystýru pro očistu organismu. Siluety páru se odrážejí od bílé stěny z pěnové hmoty, která slouží jako regál pro množství zkrášlovačů, tamponů, klystýrů, depilačních planžet, ústních vod, kartáčků. Do nadvlády sterility kosmetické laboratoře však náhle vtrhne kabaretně-hospodská odrhovačka. Zpěvák Martyn Jacques z britské skupiny Tiger Lillies, která tenhle žánr poctivě naplňuje už dvacet let, se pitvoří a jeho pudový projev nezadržitelně bortí atmosféru salonu krásy.

„Slintej, poť se, zvracej, ser, márnice je správný směr. Plyn ti trhá tlustou řiť, mohl by ses zapálit. S exkrementem mávej davu, vynadej jim, zchlaď si žáhu,“ zpívá Jacques něžnou fistulkou. Představení Zde jsem člověkem!, které zkoumá hranice naší tělesnosti a jehož premiéra proběhla na konci právě uplynulého víkendu v pražském Divadle Archa, patří k těm, o nichž jistě budeme mluvit jako o události podzimní sezony.

Morálka a hygiena

Když se člověk v těchto dnech vydá do pasáže paláce Archa, může podlehnout reklamnímu sloganu Zde jsem člověkem! hned ve dvou podobách. Buď jej zláká nákup v prodejně řetězce drogerií DM, nebo zamíří do protějšího…

2010_obalka_R38
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R38
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Pavel Turek

redaktor, kultura

turek

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte