Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Civilizace

Na web zadarmo

Čtečka Kindle začala být zajímavá i pro české čtenáře

Zatímco zdejší mobilní operátoři se po prázdninách chystají internet v mobilech zdražit a Evropská unie se snaží nehorázné ceny za přenos dat při cestách do ciziny regulovat, nabízí se českým zákazníkům příjemná možnost používat rychlé mobilní připojení ve většině zemí světa zadarmo. Čtečky elektronických knih Amazon Kindle od července umožňují svým majitelům i v Evropě využívat experimentální prohlížeč webu, funkci dosud vyhrazenou jen pro americké zákazníky.

S černobílým displejem je to ovšem spíš takový browser poslední záchrany. Občas má potíže s českou diakritikou a složitější webové stránky nemusí zobrazit vůbec. Pokud ho ale chcete na čtení blogů, článků ze serverů přizpůsobených pro mobily, když si potřebujete něco rychle vygooglovat, najít na Wikipedii nebo zkontrolovat poštu přes webové rozhraní, čtečka Kindle poslouží spolehlivě u českého rybníka, na chorvatské pláži, v Paříži i v Hongkongu.

Přenos dat je opravdu zadarmo. Amazon má smlouvu s americkým AT&T a ten zase s operátory v desítkách zemí včetně Česka. Největší internetový obchod světa ovšem není žádná dobročinná organizace. Za mobilní připojení svých zákazníků platí, protože věří, že se mu peníze vrátí na prodeji elektronických knih. Pokud objem dat přenášených zdarma přesáhne určitou mez, nejspíš nás od experimentálního prohlížeče zase odstřihne.

Bezplatné datové připojení je v Kindlu především kvůli nakupování a stahování elektronických knih. Usnadňuje totiž tzv.…

2010_obalka_R34
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R34
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte