V poslední době jsme si užili mnoho jásání nad tím, kolik žen po květnových volbách přibylo v dolní komoře českého parlamentu. Také se ovšem zvedla vlna lítosti, že ve vládě nyní nebude ani jedna jediná a že je to promarněná příležitost. S obojím v zásadě souhlasím, už proto, že se v jakémkoli ohledu raduji z různosti a rozmanitosti. A to i když se jedná o věci mnohem méně podstatné, než je složení naší politické reprezentace. I na obyčejné míse s ovocem uvidím raději vedle jablek nějaké ty hrušky, když mi prominete malé zneužití oblíbeného školního příkladu – co s čím se má a nemá sčítat. Na druhou stranu, o něco důležitější však přece jenom zůstává, není-li ovoce kteréhokoli druhu nahnilé, nezralé nebo z nějakých jiných důvodů zkrátka nepoživatelné.

Oblíbené klišé o tom, že právě ženy přinášejí do našich životů více jemnosti, mírumilovnosti a něhy, je i přes svůj snad reálný základ přece jenom klišé. A zřejmě je to také naše velké, zcela pochopitelné, ale někdy jen zbožné přání. Bohužel. Jakých neskutečných výroků jsou dámy schopny se dopouštět (tím nechci ani zdaleka říct, že by pánové nebyli), mě nejvíc nadzvedává v těch případech, kdy se jimi obracejí právě zase k ženám. Dokonce je často míní jako rady a resumé své životní zkušenosti, moudrosti a poznání.

Tak se například v magazínu (podotýkám seriózních novin), který se přímo pyšní tím, že ho dělají ženy pro ženy, skví titulek: „Líbí se vám? Je ženatý? Rozveďte ho!“ No,…

2010_obalka_R32
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R32
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte