Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Editorial

Editorial: Literární Respekt

tabery_n.jpg
tabery_n.jpg • Autor: Respekt

Literatura k Respektu neodmyslitelně patří. Už dvacet let přinášíme recenze, rozhovory či zpravodajské články o knižních trendech, překladatelství a knihkupectvích. Mezi našimi kmenovými autory či spolupracovníky vždy působila a působí řada českých spisovatelů, například Tereza Brdečková, Jáchym Topol, Markéta Pilátová, Magdaléna Platzová, Petra Hůlová, Jaroslav Formánek a řada dalších. Přišlo nám proto logické udělat další krok a zahájit tradici literárních příloh – první vydání máte právě v rukou.

tabery.jpg
tabery.jpg • Autor: Respekt

Důvodů, proč jsme se k tomuto kroku rozhodli, je ale více. Literárním časopisům se v Česku v poslední době příliš nedaří, některé už vlastně ani nejsou literární, byť to třeba mají v názvu. V dominantních médiích je pak literatura většinou spíše jen drobným doplňkem. Věříme, že se tento trend časem změní, a rádi bychom byli u toho.

Dnes vám přinášíme texty od spisovatelů střední generace – Jáchyma Topola, Jaroslava Rudiše, Radky Denemarkové, Martina Reinera, Petra Borkovce a Petra Placáka. Jedinou generační výjimkou, která potvrzuje pravidlo, je Jiří Kratochvil, který letos oslavil sedmdesátiny.

Zároveň v literární příloze najdete esej Jaroslava Formánka o literárním zjevení na marocké poušti a síle slov či rozhovor s francouzským spisovatelem Laurentem Binetem, který napsal román o české Operaci Anthropoid.

Binet mimo jiné zajímavě říká, že ho překvapuje, že…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
2010_obalka_R32
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1931
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte