06_respekt_ctk_R21_2010_n.jpg
06_respekt_ctk_R21_2010_n.jpg • Autor: ČTK

06_respekt_ctk_R21_2010_s.jpg
06_respekt_ctk_R21_2010_s.jpg • Autor: ČTK
RESPEKT

Lesní tendr zastaven
Obří soutěž o hospodaření ve státních lesích byla sporná už od samého začátku. Kritika mířila hlavně na to, že tendr za 16 miliard je státním podnikem Lesy ČR vymyšlen tak, aby nahrával konkrétním firmám. Teprve ekologové z Hnutí Duha společně s vědci ukázali, že v tomto případě nejde jen o spor podnikatelů ucházejících se o veřejnou zakázku; způsob hospodaření navrhovaný Lesy ČR by totiž ohrozil zdraví už tak poškozených českých lesů na mnoho desítek let dopředu. Respekt si zaslouží ekologové a vědci zvlášť za vytrvalost, se kterou na problém upozorňovali politiky i veřejnost. Lesy ČR nakonec díky nim tendr zrušily.

06_despekt_jaros_R21_2010_s.jpg
06_despekt_jaros_R21_2010_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

Tlak na odvolání Dvořákové
Jakmile někdo upozorní na nepravosti, klepněme ho hned přes prsty, aby toho nezjistil náhodou ještě víc. Přesně podle tohoto motta jako kdyby jednali ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová a ministr obrany Martin Barták, kteří vystupují proti potvrzení Vladimíry Dvořákové ve funkci šéfky akreditační komise. Ta pod jejím vedením odhalila aféru na plzeňské právnické fakultě a upozornila na tamní klientelistickou síť. Že by oba ministři měli na tuto síť užší vazby?

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte