DSK_m.jpg
DSK_m.jpg • Autor: Respekt

Scéna se odehrála na jednom záchodě v Pittsburghu a padla v ní tato slova: "Už mám dost těch pomluv a výmyslů o mém soukromém životě. Vím, odkud to všechno přichází, tak řekni svým klukům, aby s tím okamžitě přestali, nebo se obrátím na justici.“ Na pánských toaletách lze zaslechnout různé výroky, které však většinou rychle zapadnou. O pittsburském případu si však díky informacím týdeníku Le Point loni na podzim četla celá Francie.

Během přestávky jednání ekonomických velmocí G 20 tam na prezidenta Nicolase Sarkozyho čekal jeho nasupený krajan a generální ředitel Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss–Kahn (1949), aby ho těmito slovy varoval. Hlava státu se však mezi pisoáry dušovala, že o ničem neví. Faktem ovšem je, že francouzskými médii vzápětí přestaly prosakovat zprávy o nezřízeném soukromém životě mocného finančníka, novináři přezdívaného DSK. Neboli informace o jeho pokračujícím sukničkářství a rozpadu manželství. Podnětem byla milostná aféra se zaměstnankyní MMF, krásnou Maďarkou Piroskou Nagyovou, jež generálního ředitele málem stála jeho křeslo. Také ji okamžitě uťal.

Populární DSK
Francouzský tisk komentoval celou událost z pittsburských toalet tak, že Sarkozy si uvědomil, že mu ve Washingtonu vyrostl velký soupeř, a proto se ho snaží v očích Francouzů zdiskreditovat. Paradoxně to byl ale právě Sarkozy, kdo nominaci Strauss-Kahna v září 2007 na funkci ředitele MMF…

2010_obalka_R21
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R21
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte