06_R16_respekt2_reuters_n.jpg
06_R16_respekt2_reuters_n.jpg • Autor: Globe Media / Reuters

06_R16_respekt2_reuters_s.jpg
06_R16_respekt2_reuters_s.jpg • Autor: Globe Media / Reuters
RESPEKT

Britští lídři umějí debatovat
Každý, kdo se před časem snažil ve změti hlasů při duelu Nečas–Paroubek rozpoznat, kdo právě mluví a co zrovna říká, musel minulý čtvrtek koukat s otevřenou pusou. To se totiž odehrála televizní debata mezi volebními lídry britských labouristů, konzervativců a liberálních demokratů – mimochodem překvapivě první v tamních dějinách. A premiéra se Britům vyvedla. Diskuse byla klidná, věcná, politici si neskákali do řeči, nepřekřikovali se ani se neuráželi. Well done.

06_R16_despekt_ctk_s.jpg
06_R16_despekt_ctk_s.jpg • Autor: ČTK
DESPEKT

Polanský a jeho přílepek
Že by se měly výroky Ústavního soudu respektovat, ví možná ne každé malé dítě, ale kdokoli s elementární znalostí fungování právního státu. U poslance se taková znalost nejen předpokládá, ale má ji – coby tvůrce zákonů – rovnou v popisu práce. Proto je nepochopitelné, proč poslanec a advokát k tomu, Jiří Polanský z ODS, přijde s přílepkem k nesouvisejícímu zákonu, přestože Ústavní soud výslovně řekl, že přílepky jsou protiústavní. Návrh navíc tak zásadně měnil podmínky fungování Nejvyššího soudu, že z toho soudce i experty málem trefil šlak.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte