62_hudba_R16_2010-_n.jpg
62_hudba_R16_2010-_n.jpg • Autor: Respekt

KONCERTY

62_hudba_R16_2010-_s.jpg
62_hudba_R16_2010-_s.jpg • Autor: Respekt
Mohl to být zasloužený návrat na scénu. Loňské sólové album Rowlanda S. Howarda Pop Crimes začalo hned po vydání sbírat jednu skvělou recenzi za druhou. Někdejšího kytaristu australské The Birthday Party, jejíž destruktivní charakter utvářel spolu s Nickem Cavem, začala pomalu objevovat generace MySpace. Chystané turné bylo ideálně načasované, až do okamžiku, kdy Howard v říjnu přiznal, že má vážně nemocná játra, a pokud se nedočká transplantace, nemá velkou naději na přežití. Měl se objevit jako exkluzivní host na melbournském koncertu svých velkých obdivovatelů Yeah Yeah Yeahs 29. prosince 2009, avšak svoji účast ze zdravotních důvodů odřekl a o den později zemřel. Pořadatelé plánovaného pražského vystoupení Scrape Sound se rozhodli datum podržet a pozvali k jeho poctě ikonu new-yorské no wave scény, postpunkovou feministku a nekompromisní provokatérku Lydii Lunchovou. Ta s Howardem nahrávala mimo jiné i svoje alba Honeymoon in Red nebo Shotgun Wedding. Lydia Lunchová se do Prahy vrátí s koncertním programem kapely Big Sexy Noise, která je složena z členů jiné „caveovské“ formace Gallon Drunk, s níž v Praze již úspěšně vystupovala loni na podzim. V rámci večera, jehož výtěžek půjde na Ligu proti rakovině, vystoupí i tuzemští Howardovi spřízněnci Kill the Dandies nebo Phil Shoenfelt, Pavel Cingl a Chris Hughes.
Homage to Rowland S.…

2010_obalka_R16
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R16
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte