0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Kultura11. 4. 20104 minuty

Nejde to roztrhnout

Partnerská tolerance podle Broken Bells

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Broken Bells je společný projekt dvou hudebníků, které mělo v posledních letech smysl pozorně sledovat i samostatně. Danger Mouse je studiový specialista a perfekcionista, o němž se ví, že na co sáhne, to se mu podaří; James Mercer se svou kytarovkou The Shins po celou kariéru úspěšně bojuje za práva na přežití naivní akustické písně. Oba jsou Američané a jejich hudba si s sebou nese sebevědomí své země.

Reklama
  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Na Broken Bells se sešli v dobré formě a pozitivní náladě: navzájem se tolerují a své rozdílné přístupy k tvorbě vystavili společně ostré konfrontaci. Supermarket chytlavých melodií byl vydán napospas studiové destrukci: musí to být líbivé, ale zároveň do značné míry polámané a poničené.

Jen o krok vpředu
Danger Mouse coby autor a producent s přehledem přebíhá mezi pozicemi umělce a postavy, která přesně ví, jak to v showbyznysu chodí, a i tak ho baví v něm fungovat. Učebnice tohoto je například druhé album Gorillaz, které produkoval, nebo obě nahrávky jeho projektu Gnarls Barkley, které jsou databankou originálních popových hitů vhodných k tanci i kritické analýze.

Říká se o něm, že je Philem Spectorem (legendární a řádně vyšinutý producentský génius ze šedesátých let) současnosti. Mouse vyrábí nové interpretace starého soulu, hip hopu, psychedelického rocku nebo folku: chce je nechat znít moderně, ale umí zároveň chránit před…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc