Minulý týden

Minulý týden

minuly_tyden_s.jpg

Pro mimořádný zájem diváků byla na brněnském Špilberku o další měsíc prodloužena výstava Zlato Inků - tisíc let prokletí. Koruna posílila vůči euru a zeslábla vůči dolaru. Křesťané si připomněli zmrtvýchvstání Krista.
Vidím ten problém šířeji - kdybychom vzali časové období těchto případů, tak se ocitneme v době, kdy Nabokov napsal Lolitu a nebyl hnán k soudu, ale dostal za ni Nobelovu cenu! odpověděl v rozhovoru pro Respekt nový pražský arcibiskup Dominik Duka na otázku, jak hodnotí současný celosvětový skandál s odhalením pedofilních afér katolických kněží v Evropě a v USA. Cukrovary zahájily válku proti umělým sladidlům. Neznámí pachatelé hodili v noci dvě zápalné lahve do domu obývaného romskými rodinami v Opavě. Ve věku 86 let zemřel hrdina protikomunistického odboje generálmajor Miroslav Kácha. Obcím došly peníze na zimní úklid. Zpráva Mezinárodního měnového fondu oznámila, že světová ekonomika letos poroste.
Je docela dobře možné, že letošní Velikonoce se stanou bodem obratu, definitivním koncem toho, pro co se vžil název velká recese, glosoval v Hospodářských novinách nadějné zprávy statistik a ekonomů komentátor Respektu Jan Macháček. Taneční studio No Feet uspořádalo v Brně festival stepu. Začala sezona hradů a zámků a zoologických zahrad. Premiér Jan Fischer jmenoval novou ministryní životního prostředí bývalou mluvčí energetického gigantu ČEZ Rut Bízkovou. V Dubí na Teplicku hořela sklárna. Vědci odhalili, že biblických deset ran…

2010_obalka_R15
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R15
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivan Lamper

editor

Ivan Lamper
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2131

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte