Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Jeden den v životě

Český výprask

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Do Prahy jsem se z Nizozemska přestěhovala kvůli přátelům, které znám už roky. Když jsem za nimi přijela před deseti lety poprvé, vzali mě k Řípu, kterému jsem říkala hora a odmítala jsem lézt tak vysoko. Kamarádům to slovo hora připadalo nekonečně legrační. Že to je jen malý kopeček a že když tam vystoupám, dáme si nahoře v bufetu pivo. Přesvědčili mě. Teď už vím, že když je na kopci dobré pivo, vyplatí se na něj vylézt.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

V Praze žiju už tři roky a hodně věcí jsem už pochopila. Neříkám každému kopci hora, pivo piju jako vodu, ale Češi mě stále dokážou překvapit. Například Velikonocemi.

Už když jsem tu byla prvním rokem, slyšela jsem o českém zvyku bít dívky a ženy (i neznámé ženy!) na ulici klackem. Moje české kolegyně to vyprávěly velmi nadšeně, dokonce chtěly, aby je muži plácali a že prý budou krásnější a svěžejší. Myslím, že pomlázka je dobře zpropagovaný mužský vynález. Proč by ženy samy od sebe chtěly, aby je cizí muži mlátili po zadku? Já jsem to každopádně nechtěla, takže jsem se buď schovala doma, nebo jsem zmizela do Nizozemska.

Tento rok jsem ale zůstala. Nejdřív jsem se věnovala přípravám Velikonoc u nás v kanceláři. Pracuji ve velké personalistické firmě, naše služby využívají v různých zemích. V našem týmu jsou kromě Čechů hlavně Nizozemci, Němci, Dáni, Švédi. Naše firemní zvyky také někomu mohou připadat zvláštní, to připouštím. Na oslavu Velikonoc probíhá…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.