73_R15_2010_n.jpg
73_R15_2010_n.jpg • Autor: Respekt

Do Prahy jsem se z Nizozemska přestěhovala kvůli přátelům, které znám už roky. Když jsem za nimi přijela před deseti lety poprvé, vzali mě k Řípu, kterému jsem říkala hora a odmítala jsem lézt tak vysoko. Kamarádům to slovo hora připadalo nekonečně legrační. Že to je jen malý kopeček a že když tam vystoupám, dáme si nahoře v bufetu pivo. Přesvědčili mě. Teď už vím, že když je na kopci dobré pivo, vyplatí se na něj vylézt.

73_R15_2010_s.jpg
73_R15_2010_s.jpg • Autor: Respekt
V Praze žiju už tři roky a hodně věcí jsem už pochopila. Neříkám každému kopci hora, pivo piju jako vodu, ale Češi mě stále dokážou překvapit. Například Velikonocemi.

Už když jsem tu byla prvním rokem, slyšela jsem o českém zvyku bít dívky a ženy (i neznámé ženy!) na ulici klackem. Moje české kolegyně to vyprávěly velmi nadšeně, dokonce chtěly, aby je muži plácali a že prý budou krásnější a svěžejší. Myslím, že pomlázka je dobře zpropagovaný mužský vynález. Proč by ženy samy od sebe chtěly, aby je cizí muži mlátili po zadku? Já jsem to každopádně nechtěla, takže jsem se buď schovala doma, nebo jsem zmizela do Nizozemska.

Tento rok jsem ale zůstala. Nejdřív jsem se věnovala přípravám Velikonoc u nás v kanceláři. Pracuji ve velké personalistické firmě, naše služby využívají v různých zemích. V našem týmu jsou kromě Čechů hlavně Nizozemci, Němci, Dáni, Švédi. Naše firemní zvyky také někomu mohou připadat zvláštní, to připouštím. Na oslavu Velikonoc probíhá…

2010_obalka_R15
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R15
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte