Reklama
 
2010_obalka_R15

Paroubek bude prezidentem

Koupit vydání
2010_obalka_R14 Vydání 5.–12. 4. 2010 2010_obalka_R16 Vydání 18.–25. 4. 2010
2010-15-1
Editorial
Respekt - Despekt Respekt Editorial: Psychické problémy Erik Tabery
Anketa
Anketa: Proč jsou Andělé nejméně respektovanou cenou v Česku? Respekt
K věci
Banky musí být průhlednější Hana Čápová Společnost Člověk v tísni zveřejnila analýzu, podle níž jediný z osmi největších bankovních domů, Poštovní spořitelna, prozrazuje klientům skutečné náklady, spojené s pořízením úvěru. O tom, kdy se české banky začnou chovat průhledně, jsme mluvili s Danielem Hůle, který se dluhy a úvěry léta zabývá. Kdo je vlastně normální Petr Třešňák Médii proletěla zpráva, že ruský matematik Grigorij Perelman si už podruhé odmítl převzít milion dolarů odměny za rozluštění jedné z legendárních matematických hádanek. Má prý vše, co potřebuje, vzkázal přes dveře petrohradského bytu, kde žije poustevnickým životem a dlouhé hodiny hraje ping-pong o stěnu pokoje. Český matematik a filozof Jiří Fiala se domnívá, že právě lidé jako Perelman činí vědu tak krásnou.
Deset českých zpráv
Deset českých zpráv, které by vás neměly minout Respekt
Deset světových zpráv
Deset světových zpráv, které by vás neměly minout Respekt
Dopisy
Dopisy Respekt
Komentáře
Na Hrad Erik Tabery Tyto volby rozhodnou o příští hlavě státu a jeden zájemce se už hlásí A co my? Jiří Sobota Podpis odzbrojovací smlouvy v Praze není důvodem k obavám Jediná šance Jaroslav Spurný Jiří Pernes by měl skončit Přátelit se s Ruskem? A proč? Marek Švehla Rusko u nás pořád má své speciální zájmy. Konečně oživení? Luděk Niedermayer
Glosa
Poslední možnost Marek Švehla
Úspěch
Pošlete to dál Jan Brabec Jak se zachraňuje 250 tun potravin určených k likvidaci
Ekonomika
Na křídlech rizika Adam Šůra Osmnáct českých firem vyvinulo nové dopravní letadlo. Teď zbývá jediné – dokázat ho prodat.
Audit Jana Macháčka
Střepy o Řecku, euru a MMF Jan Macháček
Rozhovory
Do Katyně jedu poprvé v životě Petr Vavrouška Oscarový režisér Andrzej Wajda natočil film Katyň o likvidaci více než dvaadvaceti tisíc polských důstojníků, učitelů, inženýrů a duchovních, které před 70 lety na příkaz Stalina postříleli agenti sovětské NKVD. Katyňský zločin se pak sovětští a polští komunisté snažili vymazat z paměti národa a dalších padesát let lhali a sváděli vinu na německé nacisty. Mezi popravenými byl i otec Andrzeje Wajdy, který dodnes čeká na omluvu Moskvy.
Téma
Běžím, tedy jsem Martin M. Šimečka Běh je nejmasovějším sportem planety a vědci už tuší proč. Možná právě díky němu se člověk stal nejúspěšnějším živočišným druhem.
Kultura
EXPO finišuje Pavel Antonín Stehlík Na moři kyseliny sírové Tomáš Brolík Staré a tiché haly na okraji Stráže pod Ralskem na první pohled nevypadají, že by se měly ještě někdy probudit k životu. Spleť cest a otlučených budov patří minulosti – zbytkům z těžby uranu. To se ale může ještě změnit. Pod Stráží a jejím okolím stále leží hodně kvalitního uranu, a ten může být důvodem, proč oprýskané budovy a opuštěné doly znovu ožijí. Dějiny s prožitkem Bára Procházková Malé bavorské městečko ukazuje Němcům jejich současné potíže s nacismem České stopy v Africe Tomáš Lindner Na zdejších univerzitách studovaly tisíce lidí z Afriky, Latinské Ameriky, Asie nebo Blízkého východu. Na dvou kontinentech jsme pátrali po tom, co jim studium v někdejším komunistickém Československu přineslo a jak z něj o víc než dvacet let později tato země těží. Sedm týdnů do voleb Erik Tabery Revoluce ve svobodné zemi Tomáš Vlach V Kyrgyzstánu nejde jen o lokální převrat, ale také o budoucnost americké základny Muž s posláním Eszter Zalánová Úvod k Viktoru Orbánovi Heslo na prodej Hana Čápová Jak letos vypadá marketing politických stran Zná Fischer Viktoriagruppe? Jaroslav Spurný Rusové se zřejmě snaží ovládnout ropné strategické zásoby Česka Paroubek for President Silvie Lauder, Kateřina Šafaříková Jiří Paroubek se chce stát prezidentem a dost možná se jím stane. Cestu na Hrad mu má otevřít očekávané vítězství ČSSD ve volbách na konci května. Síly kolem samotného Paroubka jsou už napřeny na jediný cíl.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte