37_R14_vetvicka_n.jpg
37_R14_vetvicka_n.jpg • Autor: Respekt

Není to k uvěření, ale naučil jsem se trochu spát. Dříve jsem využíval snad celý 25hodinový den a devítidenní týden. Teď se pokorně vracím ke 24 hodinám a sedmi dnům. A z těch 24 hodin nejméně šest prospím. A jsa skřivan, přivítal jsem opět letní čas. Ostatně, hodinky si neposunuju, mám tam letní čas celoročně. Aspoň v zimě nezmeškám žádnou schůzku.

37_R14_vetvicka_s.jpg
37_R14_vetvicka_s.jpg • Autor: Respekt
Začíná druhé čtvrtletí, duben, a o něm se říká, že v dubnu trávu v zemi neudržíš, i kdybys ji palicemi mlátil. Z toho plyne i činnost zámeckého zahradníka. Působím ve Štiříně, v jednom z nejlépe rehabilitovaných zámeckých parků u nás – a těžím ze své předchozí spolupráce se Štiřínskými. Vždyť v parku rostou už snad 5–7metrové stromy, které jsem před lety rouboval nebo řízkoval. Takže osm pracovních hodin ve Štiříně se pilně snažím, abych neprošvihl nějakou tu „agrotechnickou“ lhůtu.

A pak mířím k domovu, něco slupnu, a začíná „odpolední“, či spíš „noční“. Právě dokončuju rukopis čtvrté dobrojitrnické knížky. Budou v ní má Dobrá jitra, tříhodinové pořady Českého rozhlasu 2 – Prahy za léta 2006–2009.

A právě jsem odevzdal k redakci své rozhlasové leonardí texty a povídání, pracuju na knížce o travách a travinách a hlavně: pouštím se do třetího dílu naší říční trilogie. Začalo to Vltavou, pokračovalo Berounkou a teď je na řadě „říčka moje“ Sázava. S fotografem

2010_obalka_R14
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R14
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte