Minulý týden

Minulý týden

minuly_tyden_s.jpg

Tající sníh a nezájem občanů ukončily lyžařskou sezonu. Nastal letní čas. Po 160 letech přestala pošta přijímat a doručovat telegramy. Ministerstvo vnitra nařídilo zpřísnit kontroly pražské podzemní dráhy poté, co dvě sebevražedné atentátnice v moskevském metru zabily 39 lidí. V pražské Arše tančil živý Brendan Perry.
Všichni tady tajíme dech… stabilizujeme svazky… a máme tu kolize! Hurá! Poprvé v historii! Světový rekord! citovala média nadšení vědců z Evropské organizace pro jaderný výzkum, kterým se na největším světovém urychlovači částic v Ženevě podařilo simulovat podmínky panující ve vesmíru jednu biliontinu sekundy po velkém třesku; vědci zároveň jako „neopodstatněnou“ odmítli obavu kritiků probíhajícího pokusu, že při něm mohou vzniknout masivní černé díry, které pohltí svět. Uplynul termín na daňová přiznání. Do ulic vyrazily uklízecí čety. Kolínská automobilka TPCA přidala zaměstnancům tisíc korun a zavázala se, že nikoho s řádnou smlouvou rok nepropustí. Tým odborníků ČVUT, dopravní policie a Besipu dospěl k závěru, že české silnice jsou plné nevyrovnaných, životu nebezpečných řidičů-agresorů, kteří jezdí rychle, bezohledně, neumějí se ovládat a statisticky je může člověk jedoucí po zdejších cestách potkat na každém 16. kilometru.
Napřed se boxovali, pak jeden odběhl do svého auta pro pistoli; první rána šla mimo, ten druhý se chtěl schovat, zalezl za zadek auta, ale on si ho nadběhl a pálil; pak přišel,…

2010_obalka_R14
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R14
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivan Lamper

editor

Ivan Lamper
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2096

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte