Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Politika

Dosněno

Půl roku po německých volbách se vytoužená koalice CDU a FDP topí v chaosu

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

V jedné scéně jako kdyby se zrcadlilo vše: na tiskové konferenci na podzim 2009 se nová německá vláda složená z křesťansko-demokratické CDU/CSU a liberální FDP chystá novinářům vysvětlit velké změny, které hodlá prosadit po letech vlažných kompromisů z éry velké koalice. Na pódiu sedí předseda CSU Horst SeehoferGuido Westerwelle, šéf FDP. Téma je zdravotnictví a Seehofer říká: „Ve zdravotnictví se nic nemění.“ A Westerwelle? Mlčí, jen se směje – demonstrativně a pobaveně jako vždycky, když chce svým protivníkům sdělit, že jejich řeči jsou tak scestné a absurdní, že mu nestojí ani za odpověď.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Mezitím Westerwella smích přešel a ani kancléřka

Angela Merkelová

nemá důvod k radosti. Už delší dobu totiž platí, že neuplyne den, aniž by se koaliční partneři nepohádali přímo před kamerami. Od „černo-žluté“ koalice se odvracejí i ti, kteří ji původně vítali, média vystavila vládě po uplynutí slavných 100 dnů nelichotivé vysvědčení a veřejnost je zklamaná. Podle současných průzkumů by jí už dnes voliči nedali šanci.

Každý proti každému
Měla to být „vysněná koalice“. Tak ji vždycky nazývali oba partneři a dodávali, že díky jejich spojení bude konečně možné dělat pořádné reformy. Stačilo ovšem podívat se do koaliční dohody podepsané po volbách a bylo jasné, že sen…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.