2009-295-mobr-58valkyraR072009n.jpg
2009–295-mobr-58valkyraR072009n.jpg • Autor: Respekt

2009-295-vobr-58valkyraR072009.jpg
Fotografie: Mějme větší odvahu, boys… – Autor: IMDB/Out Now • Autor: Respekt

Mnoho povyku pro nic. Tak by se dal shrnout humbuk kolem filmu Valkýra, který celý projekt od počátku provází. Příliš popisná a po povrchu klouzající rekonstrukce událostí kolem neúspěšného atentátu na Hitlera v červenci roku 1944 nemá totiž ve výsledku čím překvapit. Není dostatečně špatná na to, aby se dala sledovat se škodolibým pobavením. Není ale ani dostatečně dobrá, aby nějak zasáhla do letošních bojů o Oscary nebo aby po ní za rok štěkl pes.

Výbuch ve Vlčím doupěti

Více vášní než výsledný film bezpochyby vyvolalo samotné angažmá prominentního scientologa Toma Cruise v roli Clause Schenka von Stauffenberga. Už jen alergie Němců na zprávy o tom, že si hollywoodští filmaři brousí zuby na příběh o známém protihitlerovském puči, se dala pochopit. Odboj za druhé světové války je totiž pro ně stále citlivým tématem národní sebereflexe. Ale proti tomu, že by měl Stauffenberga ztvárňovat právě Cruise, se ohradil i mluvčí tamního ministerstva obrany. Herecká celebrita se v poslední době prezentovala nejvíce výpady proti psychiatrům a vůbec agresivním prosazováním pochybného učení R. L. Hubbarda. A scientologové mají právě v Německu široké spektrum vlivných odpůrců, poukazujících na jejich brainwashingové metody.

Režisér Bryan Singer nakonec v bolestech vznikající, ambiciózní film dokončil a studio ho po měsíčních průtazích poslalo do distribuce.…

2009_obalka_R07
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 58 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R07
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 58 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte