Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Civilizace

Hračky od ježíška

V posledních letech se na trhu elektronických zařízení objevuje řada přístrojů, které budí dojem samoúčelných hraček, jež v podstatě k ničemu nejsou. Zvládají totiž v podstatě jen jednu funkci, což může být v dnešní době univerzálních notebooků či chytrých mobilních telefonů málo. Jejich komerční úspěch však svědčí o tom, že ne všichni se ně dívají s nedůvěrou.

WikiReader je přístroj, který má v paměti uloženy přes tři miliony článků z internetové encyklopedie Wikipedia.org. V heslech se listuje pomocí tří tlačítek; víc jich tato krabička připomínající dětskou hru ani nemá, protože už nic jiného neumí. Stojí přitom sto dolarů a dvě aktualizace ročně vyjdou jejího majitele zhruba na třetinu této sumy (více na thewikireader.com). Jak někdo může prodáva t hesla z Wikipedie, která jsou na internetu zdarma? Zařízení totiž uvedl na trh sám provozovatel internetové encyklopedie. Zdá se, že to byl úspěšný tah, WikiReader se před Vánoci objevuje mezi nejprodávanějšími dárky pro děti. A proč také ne – dokážete si představit lepšího průvodce v muzeu nebo galerii, kde se nelze připojit k internetu? WikiReader ví o velikánech světového umění skoro vše. Někteří rodiče mohou také ocenit, že děti získávají přístup ke zdroji informací, aniž by musely brouzdat po webu, který skrývá mnohá nebezpečí.

Podobných jednoúčelových zařízení v poslední době na trhu přibývá. Z popularity mikroblogovacího systému Twitter se zrodil nápad na jednoúčelové zařízení Twitter…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
2009_obalka_R51
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte