Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Civilizace

Webová „drbna“

Klíčový pro Twitter bude v Česku příští rok, který ukáže, zda se „zasekl“, nebo mu bude fanoušků přibývat.

Co mají společného Barack Obama, Arnold Schwarzenegger, Demi Mooreová, David Lynch, Elijah Wood, Britney Spearsová či Jamie Oliver? Používají Twitter, službu, jejímž prostřednictvím můžete umístit na web text o 140 znacích (tzv. tweet) a zpřístupnit ho lidem, kteří jej chtějí číst. Říká se tomu mikroblogování. Původně měl Twitter dát vašim známým možnost sledovat, co právě děláte. Postupně se však z něj stal nejpopulárnější mikroblogovací systém na světě, komunikační fenomén, který umožňuje povídat si s přáteli, ale i spoustu dalších věcí. Zatímco ve světě Twitter používá několik desítek milionů lidí, u nás se počet jeho aktivních příznivců počítá na tisíce. Změní se to? Získá tahle internetová diskusní aréna, která se zrodila před třemi lety v USA, větší popularitu i v Česku? Dosáhne obliby Facebooku? A v čem je u nás jiná než v zahraničí?

V USA přitahují fanoušky k Twitteru celebrity, u nás spíš osobnosti z oblasti IT a médií. Miloš Čermák, Patrick Zandl, Veselin Vačkov nebo Petr Koubský mají na naše poměry vysoké počty příznivců, kteří se u nás ovšem nepočítají v milionech, ale ve stovkách. Dozvíme se třeba to, že Veselin Vačkov rád rekreačně běhá nebo že Patricka Zandla zajímají hrady a opevnění, ale přečteme si i jejich komentáře k záležitostem, které se dějí kolem nás.

Twitter si oblíbily…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
2009_obalka_R46
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte