65_R27_2009_n.jpg
65_R27_2009_n.jpg • Autor: Respekt

Do říše Morfea ke mně zdálky doléhá dotěrný zvuk zvonce. V rychlosti balím sen a spěchám na hranice s bdělým světem. Nad hlavou vidím ciferník: ručičky ukazují třicet minut po šesté. Rozlepuji oči, hodím na sebe vodu a tepláky. Klopýtám na rozcvičku, ze které po patnácti minutách klopýtám zpět. Nejraději bych znovu do snů vlez, ale jsem v blázinci a mám před sebou den plný programů pro léčení závisláků.

Před ranní komunitou ještě běžím do kuřárny, abych při cigáru rychle zhodnotil pohledem přes zamřížované okno „normální“ svět tam venku. Píšu si: tři strakapoudi, dvě veverky oddávající se milostné předehře a kopulující straky, jejichž hnízdo už delší dobu pozoruji z okna.

65_R27_2009_s.jpg
65_R27_2009_s.jpg • Autor: Respekt
Na komunitě panuje dusná atmosféra. Jsou tam při pondělku dobře odpočatí členové terapeutického týmu a pacienti, kteří mají mluvit o svých zážitcích z víkendu, žádat o možnost telefonátů a o propustky. Jeden z kolegů popisuje průběh své víkendové návštěvy rodičů a na otázku, co při ní cítil, odpovídá, že dobrý pocit. Bylo mu sděleno, že cítit se dobře není pocit, a dostává za „odměnu“ úkol napsat dvoustránkový elaborát na téma, jaké jsou jeho skutečné pocity. Další kolega propukl v pláč, když zjistil, že se propadl v hierarchii léčebného plánu zpět na začátek, protože se posadil před pavilonem na lavičku, která jednou nohou stála v „povoleném“ a druhou v „zakázaném“…

2009_obalka_R27
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R27
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte