06_R26_despekt_n.jpg
06_R26_despekt_n.jpg • Autor: Respekt

06_R26_respekt_s.jpg
06_R26_respekt_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

Stop penězům pro mistrovství

Jak se očekávalo, zanechá po sobě liberecké mistrovství světa v klasickém lyžování dluhy. Odhady hovoří o 50 až 100 milionech korun. Až dosud díry ve financích organizátorů sportovní akce lepil stát z peněz daňových poplatníků. Naposledy to bylo 190 milionů na začátku roku. S nástupem „úřednického“ ministra financí se ale penězovod pro organizátory libereckého mistrovství uzavřel. Přes osobní intervence šéfky organizátorů Kateřiny Neumannové odmítl Eduard Janota další peníze ze státního rozpočtu vydat. Jestli ministr financí nepodlehne politickým tlakům a bude na svém „ne“ trvat, zaslouží si respekt.

06_R26_despekt_s.jpg
06_R26_despekt_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

Petr Ibl na kandidátce ČSSD

Chystá se politický comeback, ze kterého mrazí. Petr Ibl je na pátém, tedy volitelném místě pražské kandidátky ČSSD pro předčasné volby. Za normalizace dělal bachaře v ruzyňské věznici. Jeho hvězdné chvíle přišly po listopadu 1989 – nejprve s odřenýma ušima a s podezřením na podvod prošel prověrkami a mohl zůstat ve vězeňské službě, postupně se ale stal bezpečnostním expertem ČSSD, náměstkem ministra vnitra Grosse, poslancem i předsedou poslaneckého klubu ČSSD. Ve volbách před třemi lety se do sněmovny nedostal a mohl být považován za příslušníka garnitury, která v politice končí. Omyl. Expert Ibl se nyní vrací.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte