65_R24_2009_archiv_n.jpg
65_R24_2009_archiv_n.jpg • Autor: Respekt

Začátek voleb v příjemných 14.00 naštěstí poskytuje dostatek času se pořádně vyspat a občerstvit před náročným, a předpokládám, že pekelně nudným dnem. Proto se až kolem poledne odebírám do maloměsta Sázavy, kde jsem byl jmenován místopředsedou okrskové volební komise. V místní restauraci si dávám vynikající oběd a ve smluvený čas, 13 hodin 15 minut, dorážím na místo, do společenského domu. Překvapuje mě, že v mírně zchátralé budově z volební komise není zatím nikdo. Po chvíli čekání dorážejí první členové, během půl hodinky jsme tu kompletní. O tom, že tady budu se svými 18 lety nejmladší, jsem nepochyboval, tudíž mě až tolik nepřekvapilo, když jsem usedl v komisi se čtyřmi milými důchodkyněmi a svéráznou mladší slečnou zapisovatelkou. Mírně pomáhám s přípravou volební místnosti a zapečetěním uren. Fasuji stravenky a průkaz člena komise. V posledních minutách před oficiálním zahájením hlasování se ocitáme v mírném stresu, ale nakonec se vše stíhá připravit.

Odbíjí čtrnáctá, odemykáme dveře a jsme zaskočeni náhlým přívalem voličů. Spousta z nich tu musela už notnou chvíli čekat. No nic, asi je hřeje vědomí být první. Pouštíme se tedy do práce – kontrolujeme občanky, vydáváme úřední obálky a především dáváme pozor, aby voliči vhazovali lístky do správné urny; v sále je totiž ještě zároveň volební místnost pro dva okrsky, naproti nám tedy sedí druhá volební komise. Každý z nás, členů komise, má přidělenou část seznamu…

2009_obalka_R25
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R25
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte