2009-44-mobr-hnikovanahled.jpg
2009–44-mobr-hnikovanahled.jpg • Autor: Respekt

2009-44-vobr-hnikova.jpg
Autor fotografie: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

Najít téma pro dokumentární film je velmi těžké, když víte, že se svým tématem a jeho hrdiny budete trávit několik měsíců svého života. A film navíc bude zachycen navždy. Se sloupkem je to lehčí, doba jeho trvanlivosti je jeden týden, pak pravděpodobně skončí někde ve sběru. I když i s ním se můžete někdy dost natrápit.

Před Vánoci se scházím s kamarádkou. Ukázalo se, že aktuálně řešíme stejné téma. Náměty. Já námět sloupku, ona námět svého dokumentárního filmu. Kamarádčin námět je zajímavý, týká se divokých prasat.

Nedávno ji zaujaly množící se články v denním tisku o tom, že se přemnožila divoká prasata. Ta prý, podle jednoho myslivce, sežrala v jejich okrese celou letošní populaci žab, podle jiného způsobují více dopravních nehod než v minulých letech. Na tom by asi nebylo nic zas tak divného, zajímavější je, že se prý prasata z českých lesů a luk pomalu přesunují i do našich měst. Podle myslivců jsou čím dál chytřejší a lstivější, pronikají k nám nenápadně, někteří honci se dokonce domnívají, že z toho pro nás plyne jakési vágní nebezpečí. Na divoká prasata teď můžeme prý klidně narazit i někde v parčíku uprostřed města a kdoví, co by se pak mohlo stát.

Články a videoreportáže kupodivu obsahovaly podivuhodné množství informací, oni myslivci a jiní myslitelé zde byli všichni vyjmenovaní. „Prasečí“ texty tak posouvají téma „nejasných hrozeb pro naši…

2009_obalka_R02
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 54 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R02
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 54 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte