DEBORAH RODRIGUEZOVÁ: KÁBULSKÁ ŠKOLA KRÁSY. ŽIVOT POD ZÁVOJEM

Přeložila Lucie Johnová, Ikar, 317 stran

V roce 2001 přiletěla autorka této knihy, kadeřnice z Michiganu, do Afghánistánu jako členka týmu, který obyvatelům válkou zpustošené země přijel nabídnout pomoc. Rozhodla se navázat na kdysi hrdou tradici zdejších salonů krásy a otevřela v Kábulu školu krásy, která si kladla za cíl zaručit ženám schopnost zajistit rodinám obživu. Zájemkyň o studium bylo dost a mezi učitelkou a jejími studentkami se brzy vytvořilo přátelské pouto. Právě o tomto přátelství a o osudech žen, které se – často proti vůli rodiny a svých manželů – rozhodly vyučit se kadeřnicemi, je tato kniha.

SYLVIA BROWNRIGGOVÁ: STRÁNKY PRO TEBE

Přeložila Vlasta Vlková, LePress, 271 stran

Nakladatelství, které se specializuje na vydávání lesbické literatury, přichází s poutavým a křehkým příběhem první lásky, vyprávěným mladou studentkou Flannery, která se zamiluje do učitelky Anne. Fakt, že se jedná o lásku mezi ženami, nic nemění na tisíckrát opakovaném schématu vášnivého okouzlení a následného zklamání, které nicméně prožíváme, ale i čteme stále znovu s toutéž neutuchající nadějí.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte