2008-1853-mobr-65AR342008n.jpg
2008–1853-mobr-65AR342008n.jpg • Autor: Respekt

2008-1853-vobr-65AR342008.jpg
Fotografie: Obrovská bagáž a třicetistupňové vedro. – Autor: Archiv autora • Autor: Respekt

Budík zvoní hloupě brzy, leč nastavila jsem si ho tak sama. Snídám, pročítám titulky včerejšího denního tisku, všichni ještě spí, takže se loučím jen se psem a pádím na autobus. Mezi do práce mířícími spoluobčany se v trampském a s batohem na zádech vyjímám poněkud nepatřičně.

V kanceláři se zmocním zapomenutého výkazu pro brigádu, v pekárně nakupuji pokračování snídaně a hurá na vlak. Na nádraží zjišťuji, že vlak do České Třebové je osobák, na což mě IDOS neupozornil; s vyhlídkou na zastávku v každé dědině nakupuji tedy další denní tisk a ve vlaku nad ním sladce usínám. V Třebové jsme s desetiminutovým zpožděním, rychlíkový pseudopřípoj ovšem nečeká, dávám si tedy hodinovou procházku po městě – totéž mě čeká ve Svitavách. Vyhlídka na časný pochod se rozplývá vniveč a vedro sílí. Konečně motoráček na Poličku, s nezbytným zpožděním i druhý a Borová je tady. Nazouvám pohorky a vyrážím. V lese trefím, v civilizaci bloudím – začátek cesty se neobejde bez dotazů. Mapa slibuje cestu lesem, realitou je však louka, jen záplava malin mírní utrpení.

Další cesta vede zaplaťpánbůh lesem. Domorodec v Pusté Rybné se podivuje, proč jdu sama a kam; udávám Čtyři palice a Devět skal, pokyvuje a přeje šťastnou cestu. Místní evidentně nechápou, kam se táhnu s obrovskou bagáží v třicetistupňovém horku – dávám jim za pravdu, taky to nechápu. Na kraji lesa ucvrkávající pramínek lapený ve…

200834-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 55 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200834-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 55 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte