Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Nenašli jste, co hledáte?

Napište na [email protected]

Jeden den v životě

Dneska stávkujem!

Nastal den „D“, budeme stávkovat! Přemýšlím, přehrávám si dopředu, jak by mohl a hlavně měl dnešní den vypadat. Bude podpora zaměstnanců dostatečná, pochopili, oč dnešní den půjde?

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt
Fotografie: Hlásím, že akce byla úspěšná. - Autor: Archiv autora • Autor: Respekt
Fotografie: Hlásím, že akce byla úspěšná. - Autor: Archiv autora • Autor: Respekt

Běžně vstávám před šestou, teď je sotva pět, budík mlčí, ale znovu už ne a ne usnout. Nastal den „D“, budeme stávkovat! Přemýšlím, přehrávám si dopředu, jak by mohl a hlavně měl dnešní den vypadat. Bude podpora zaměstnanců dostatečná, pochopili, oč dnešní den půjde?

Vyrážím do práce a necelé dvě hodiny po probuzení už jsem ve své kanceláři. S kolegyní nejdříve vyřizujeme běžné věci jako faktury a příkazy k úhradě, pak už ale přicházejí na řadu samolepky s nápisy „STÁVKA“ nebo „PODPORUJI POŽADAVKY OS KOVO“. Vyrážíme do útrob naší firmy, největšího výrobce zámků a klíčů v Česku. Samolepek máme na čtyři stovky, ani tak to však nestačí, zájem o ně je mezi lidmi velký. Začíná se ozývat hlad, ale marně, dnes budu bez snídaně. Potřebuji každou minutu.

Krátce po osmé se rychle přesouvám na vrátnici naší společnosti, kde mám schůzku s personální manažerkou, bezpečnostním ředitelem a závodní lékařkou. Účastním se pravidelné kontroly závodní bezpečnosti práce. Firma se velmi rychle rozrůstá, přibývá zaměstnanců a technologií a bezpečnost a ochrana zdraví zaměstnanců musejí být pro odbory a zaměstnavatele prioritou.

Využívám příležitosti a poukazuji na problém paní, která na základě lékařského doporučení nemůže vykonávat svou bývalou práci. Byla jí přidělena náhradní, bohužel ale stejně náročná. Voláme mistra, okamžitě reaguje a hledá novou práci. Do…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 55 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].