2008-1457-mobr-65R272008n.jpg
2008–1457-mobr-65R272008n.jpg • Autor: Respekt

2008-1457-vobr-65R272008.jpg
Fotografie: Hlásím, že akce byla úspěšná. – Autor: Archiv autora • Autor: Respekt

Běžně vstávám před šestou, teď je sotva pět, budík mlčí, ale znovu už ne a ne usnout. Nastal den „D“, budeme stávkovat! Přemýšlím, přehrávám si dopředu, jak by mohl a hlavně měl dnešní den vypadat. Bude podpora zaměstnanců dostatečná, pochopili, oč dnešní den půjde?

Vyrážím do práce a necelé dvě hodiny po probuzení už jsem ve své kanceláři. S kolegyní nejdříve vyřizujeme běžné věci jako faktury a příkazy k úhradě, pak už ale přicházejí na řadu samolepky s nápisy „STÁVKA“ nebo „PODPORUJI POŽADAVKY OS KOVO“. Vyrážíme do útrob naší firmy, největšího výrobce zámků a klíčů v Česku. Samolepek máme na čtyři stovky, ani tak to však nestačí, zájem o ně je mezi lidmi velký. Začíná se ozývat hlad, ale marně, dnes budu bez snídaně. Potřebuji každou minutu.

Krátce po osmé se rychle přesouvám na vrátnici naší společnosti, kde mám schůzku s personální manažerkou, bezpečnostním ředitelem a závodní lékařkou. Účastním se pravidelné kontroly závodní bezpečnosti práce. Firma se velmi rychle rozrůstá, přibývá zaměstnanců a technologií a bezpečnost a ochrana zdraví zaměstnanců musejí být pro odbory a zaměstnavatele prioritou.

Využívám příležitosti a poukazuji na problém paní, která na základě lékařského doporučení nemůže vykonávat svou bývalou práci. Byla jí přidělena náhradní, bohužel ale stejně náročná. Voláme mistra, okamžitě reaguje a hledá novou práci. Do…

200827-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 55 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200827-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 55 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte