2008-995-mobr-Halina.jpg
2008-995-mobr-Halina.jpg • Autor: Respekt

2008-995-vobr-Halina-I.jpg
Autor fotografie: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

Pro každého, kdo čekal velkou kulturní akci, to byl zdrcující dojem. Alespoň na první pohled. Na veletrhu Svět knihy na pražském Výstavišti byla minulý víkend atmosféra jako na Matějské pouti či v zoologické zahradě. Vydýchaný vzduch, nedělní davy lidí s dětmi. Výkřiky moderátorů velebící digitální encyklopedie a kuchařky. Prezentace všeho, od knih Haliny Pawlowské přes argentinské odborníky na Borgese až k projekci Ferdy Mravence. Jedny toalety na tisíce lidí.

Na čtrnáctý ročník veletrhu aspoň na chvíli povinně zamířili všichni, kdo mají v Česku co dělat se psaním, produkcí či prodejem knih. Svět knihy má sice daleko k eleganci a důstojnosti, jenže všichni, kdo pracují s knihami, ho potřebují: autoři, nakladatelé, knihkupci, čtenáři. Poslední jmenovaní sem chodí okukovat celebrity i nakupovat. Někdy brak, ale jindy tituly, které se do knihkupectví téměř nedostanou. Proto si tu pronajímají místa akademická nakladatelství jako Karolinum nebo Masarykův ústav či nakladatelé specializovaní na umění a krásnou knihu.

Zrušil jsem to

„Abych mohl být kulturní, musím si na to vydělat.“ Tohle heslo se v Česku vžilo před osmnácti lety a platí dodnes: většina kvalitních knih prodělává. Stačí na veletrhu obejít pár stánků a je jasné, jak to funguje v praxi.

Nakladatelství Agite/Fra vydává moderní krásnou literaturu a zároveň pro obživu distribuuje luxusní zápisníky Moleskine. Galén vydává beletrii a…

200819-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 53 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200819-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 53 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte