2008-591-mobr-65jedendenR112008n.jpg
2008–591-mobr-65jedendenR112008n.jpg • Autor: Respekt

2008-591-vobr-65jedendenR112008.jpg
Fotografie: Čerstvé, do křupava vypečené i osolené. – Autor: Matěj Stránský • Autor: Respekt

Je čtvrteční ráno a vstáváme na budík, který drnčí v 7 hodin. Tedy abych byl přesný, vstanou moji dva synové školou povinní a ti vzbudí mě. Hodím na sebe župan a jdu jim namazat chléb s máslem, mezitím dám vařit vodu na čaj. Kluci snídají a já připravuji svačiny do školy. Mažu jim marmeládu na vánočku a připravuji pití, už hotový čaj od včerejška. Oba po snídani jdou do koupelny udělat ranní očistu.

Obléknou se, pusa a odchází do školy. Protože už jsou velcí, jsou do jisté míry samostatní. Manželka má dnes směnu od 5 hodin na benzince. Uklízím nádobí a jdu si zase lehnout. Pípá mobil, je 10 hodin, tak vstávám, nyní již nadobro. Jdu se umýt. Pak vidím, že kluci mají v pokoji trochu nepořádek, tak odklidím hračky a vysaji. Mrknu do ledničky, co mi dnes dá. No nic moc, tak se oblékám a jdu do nedaleké samoobsluhy koupit dva plátky sekané. To je můj dnešní oběd.

Po jídle, jestli se tak tomu dá říci, si zapínám počítač, podívám se na došlou poštu. Zajezdím si pár okruhů aut a vypínám počítač. Bude půl druhé, a tak se připravuji do práce na odpolední šichtu v pekárně. Odcházím, z garáže vyndávám svého ohnivého oře, vlastně jen starší simson, a odjíždím. Oba kluci jdou po škole na oběd a domů přichází po druhé hodině, to já už jsem ale v práci. Pravda, jsou doma chvíli sami, než přijde ve tři manželka z práce. Pro tu začíná šichta také, ale u úloh a péčí o kluky a domácnost. No ale já na…

200811-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 54 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200811-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 54 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte