2007-366-mobr-18Buchosciencedaily.gif
2007–366-mobr-18Buchosciencedaily.gif • Autor: Respekt

2007-366-vobr-18Buchosciencedaily.jpg
Fotografie: Webové stránky Scence Daily. • Autor: Respekt

Vědecké objevy dnes hýbou světem. Sice méně nápadně než politické události, ale troufám si tvrdit, že skoro stejně silně. Čerstvé zprávy z politiky najdete na internetu leckde, ovšem kde se dopátrat horkých novinek z výzkumu? Umíte-li anglicky, zkuste to na www.sciencedaily.com. Stránky ScienceDaily přinášejí naprosto aktuální zpravodajství zaměřené hlavně na poslední objevy z přírodních věd, technických oborů a medicíny.

Je tu všechno od antropologie přes molekulární biologii a nanotechnologie až k živočišné fyziologii. Záleží jen na vás, jestli si chcete přečíst třeba o změnách klimatu nebo raději o nejstarších horninách na Zemi, ochraně orangutanů či příčinách hluchoty.

Články jsou většinou upravené tiskové zprávy z univerzit a jiných výzkumných institucí, takže na jejich důvěryhodnost se dá spolehnout. Nemusíte se ani bát, že byste něčemu nerozuměli – příspěvky jsou psané tak, aby je pochopili i neodborníci. Pokud vás některá novinka zaujme opravdu hodně a chtěli byste se o tématu dozvědět víc, ScienceDaily vám ochotně pomůže. U každého článku se automaticky zobrazují odkazy na související texty z archivu, knihy a hesla z Wikipedie. Můžete se tedy proklikávat kyberprostorem moderní vědy stále dál a dál. Uvidíte, že to nebude ztráta času.

Autor je biolog.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte