Odklad televizní revoluce vynáší Nově s Primou miliardy ročně. Diváci jsou na tom hůř.

V pražském sídle televizní společnosti Z1 se měla v tyto dny odehrávat velká věc – spouštění jednoho z prvních digitálních kanálů českého televizního éteru. Teď to tu ale rozhodně na oslavu nevypadá: z původních třiceti zaměstnanců občas dochází do práce jediný – ředitel Martin Mrnka. Peníze investované vloni na jaře pomalu mizí v dáli, hlavně v nákladech na udržení studií a techniky, aniž by přinesly jakýkoliv efekt.

Spolu se šéfy pěti dalších televizí (Óčko, Febio TV, TV Barrandov, RTA a TV Pohoda) se Mrnka vloni na podzim dozvěděl, že udělené vysílací licence neplatí a o jejich držitelích musí rozhodnout soud. Soud neplatnost licencí potvrdil, teď se čeká na odvolání. Zatím ani jedna z televizních firem nezbankrotovala, některé drží nad vodou příprava programů pro jiné společnosti, jiné zatím vysílají v regionálních sítích. Ztráty se ale podle odhadů pohybují v řádu stovek milionů a Mrnka i jeho kolegové budou chtít zřejmě na státu náhradu.

Nejen kvůli této hrozbě a všem zmatkům kolem licencí se minulé úterý sešla sněmovní komise pro sdělovací prostředky. Cíl: udělat si jasno a najít co nejrychlejší cestu k tomu, na co všichni netrpělivě čekají – spuštění nových digitálních kanálů. „V dnešní době je zvykem hlavně hledání viníků, to my tu ale dělat nebudeme,“ prohlásil na úvod předseda komise Vítězslav Jandák s dovětkem,…

20079-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

20079-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte