Jsou muži opomíjenou částí lidstva? Po zveřejnění rozhovoru s britskou socioložkou Anette Lawsonovou (Dejme mužům rovné šance, Respekt č. 1/2007) se ukázalo, že to zajímá velkou řadu čtenářů. Zde je tedy polemika.

Jsem muž, nestydím se za to a důsledky toho nesu sám. V ženském světě, kde žijeme, mi také nic jiného nezbývá. Ale o tom jindy. Chci reagovat na rozhovor Silvie Blechové s britskou socioložkou a feministkou Anette Lawsonovou, který vyšel v Respektu.

K rozhovoru samotnému bych měl jen pár drobných poznámek. Paní Lawsonovou pobouřilo, že zdejší taxi jsou plná fotografií nahých žen, a tak bych jí rád vzkázal, že jakmile někde uvidím mužské akty, nahlásím to příslušnému inženýrovi vkusu. Důležitější je ale tzv. sexuální turistika. Rád bych dodal, že dotčené regiony na evropskou demokracii zase tolik nedoplácejí, neboť kromě toho, že příjmy thajských (a vietnamských) prostitutek často umožňují přežít celým rodinám, nejsou jejich podmínky o nic horší než na štrasburské výpadovce. Pasáci jsou prostě všude stejní. Dále bych si rýpnul, že ženy, které měly „dítě bez partnera“, se nemohou divit, když jim jedna ta výplata bude chybět. A nakonec bych se skepticky postavil k onomu tolik omílanému zastoupení žen v politice: i když a priori nejsem proti kvótám (každý uchazeč již od komunální úrovně by mohl mít například povinnost „přitáhnout“ na kandidátku…

20078-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

20078-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte