2007-248-mobr-13A.gif
2007–248-mobr-13A.gif • Autor: Respekt

2007-248-vobr-13A.jpg
Fotografie: Dnes večer už to musí padnout! Hlavně aby nepřišel Novotný. – Autor: Profimedia.cz/Corbis, www.profimedia.cz • Autor: Respekt

Kasina, herny, svět bohatství i velkých proher. Myslíme si, že to známe jen z filmů, ve skutečnosti je ale Česko rájem hazardu, zemí s největším počtem zaregistrovaných heren na světě. Loni Češi prosázeli sto miliard korun a gangsteři ve zdejších hernách proprali další miliardy získané zločinem. I když se politici brání, je nejvyšší čas toto prostředí změnit.

Pan Václav hraje ruletu už dvacet let. Před rokem 1989 vyjel občas za hranice, aby si mohl vsadit, párkrát navštívil jedinou tehdejší tuzemskou hernu v hotelu Pupp v Karlových Varech. Počátkem 90. let se v Česku s kasiny roztrhl pytel, dnes je jich 160 a pan Václav zná úplně všechna. Teď sedíme v kavárně v centru Prahy, pan Václav má krk zamotaný do vybledlé šály, na bradě neholené strniště a jeho kalhoty i svetr určitě pamatují lepší časy. Možná dobu, kdy využíval své vysokoškolské vzdělání, nebo alespoň pozdější taxikaření. „Pište si Rudolf, Jitka, Daniel, Ilja… To je parta, se kterou jsem chodil hrát. Prohráli jsme za patnáct let asi padesát milionů korun,“ říká Václav nevzrušeným hlasem. Koho reprezentují ta jména? „Podnikatele, vysokoškolského učitele, právníka,“ říká hráč a popisuje, komu co dnes členové „party“ dluží, kdo z nich má zastavený dům či exekuci na firmu.

„Split“, „roh“, „tucet“ a „sousedi“. Názvy kombinací, na které parta…

20075-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 89 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

20075-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 89 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte