Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

S poslanci na golf

V první půli července zavládne mezi českými poslanci napětí. Vybraný tým jejich kolegů totiž odjede do skotského Aviemore na mistrovství parlamentů v golfu.

2007-1231-mobr-05AR272007.gif
2007–1231-mobr-05AR272007.gif • Autor: Respekt

2007-1231-vobr-05AR272007.jpg
Fotografie: Pozor, reprezentuji. (Pavel Suchánek) – Autor: Archiv • Autor: Respekt

V první půli července zavládne mezi českými poslanci napětí. Vybraný tým jejich kolegů totiž odjede do skotského Aviemore na mistrovství parlamentů v golfu. Dokonalé soustředění na výkon může sportovním delegátům kazit snad jen rozruch, který jejich cesta vyvolala u některých kolegů. Těm se poslanecký golf placený z eráru nelíbí a chystají protiakci: ta může skončit i tím, co si zatím čeští zákonodárci neumí moc představit – a sice jasnými pravidly vymezujícími jejich hojně kritizované zahraniční cesty.

Golfu naproti

Pro místopředsedu rozpočtového výboru sněmovny Pavla Suchánka to byl radostný den. Na jeho pracovním stole přistála pozvánka ze skotského parlamentu na mistrovství zákonodárců v golfu. Veřejnosti nepříliš známý Suchánek platí v kuloárech za všestranného sportovce, údajně z českých poslanců nejlíp plave a na předních místech se drží i v neoficiálních žebříčcích tenistů a golfistů. Za devět let, co sedí v poslanecké lavici, vyjel na tenisové poslanecké klání osmkrát, na golfové dvakrát.

Tentokrát jde ale o speciální akci. Skotský parlament je sice známý tím, že pracuje spíš míň než víc, takže britský expremiér Tony Blair musel svého času skotským poslancům pohrozit nevyplacením peněz, jestli své pověstné pracovní tempo nezvýší. Zato je ale Skotsko kolébkou golfu a Aviemore vyhlášeným golfovým letoviskem uprostřed krásných hor.

Pavel Suchánek tedy vzal…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
200727-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte