Severočeské město chce zákazníky nevěstinců zveřejnit na internetu.

Mohl by to být veselý příběh – kdyby zároveň nebyl tak smutný. Veselý proto, že vypráví o mazanosti, kterou se Češi rádi chlubí. Smutný zase proto, že ukazuje bezradnost politiků před problémy, které přináší život. O co jde? Městečko Dubí velmi naléhavě čeká na zákon o legalizaci prostituce. Od revoluce tato osmitisícová obec na úpatí Krušných hor patří mezi česká centra „horizontálního řemesla“. A stejně dlouho proto tamní radnice proti všudypřítomnému sexu, použitým kondomům a lačným mužům bojuje. Zkouší to vlastními vyhláškami a pokutami třeba za porušení zákazu parkování. Prostituce se tím alespoň omezila, přesněji řečeno stáhla z ulic do „penzionů“.

Radní ale bojují dál a opakovaně vyzývají vládu v Praze, aby kšeftu se sexem dala konečně jasná pravidla jako v Německu ve formě zákona legalizujícího prostituci, který by obcím umožnil jednoduše nevydat na prostituci koncesi. Protože ale takový zákon stále troskotá na odporu lidovců, Dubí se rozhodlo sáhnout k trochu nekonvenčnímu opatření: zákazníky nevěstinců chce sledovat policejními kamerami a snímky dávat na internet, kde si je budou moci prohlédnout všichni – tedy i manželky, sousedé, obchodní partneři.

Útok tam, kde to bolí

„Prostě jsme přemýšleli o tom, kde je nejslabší místo nevěstinců,“ říká Petr Pípal. Když mluví o sexuálním turismu, zní to…

200727-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200727-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte